Easy AdSenser - en to nl translation catalogue (44 entries)

en: Instructions
nl: Instructies

en: How to Set it up
nl: Hoe in te stellen

en: A few easy steps to setup %s
nl: Enkele gemakkelijke stappen om %s te installeren

en: How to Control AdSense on Each Post
nl: Hoe AdSense op elke post te beheren

en: Need to control ad blocks on each post?
nl: Wil je advertentie blokkgen op elke post beheren?

en: All-in-One AdSense Control
nl: Alles in een AdSence controle

en: Sidebar Widgets, Link Units or Google Search
nl: Sidbar Widget, link delen en Google zoeken

en: Options (for the %s theme)
nl: Opties (voor de %s thema)

en: Ad Blocks in Your Posts
nl: Advertenties blokken in de posts

en: [Appears in your posts and pages]
nl: [Verschijnt in je post en pagina's]

en: Widgets for Your Sidebars
nl: Widgets in je Sidebars

en: [See <a href="widgets.php"> Appearance (or Design) &rarr; Widgets</a>]
nl: [Zie <a href="widgets.php"> Uiterlijk (of design) &rarr; Widgets</a>]

en: Lead-in AdSense Text
nl: Introducerende AdSense Text

en: (Appears near the beginning of the post)
nl: (Verschijnt in het begin van je bericht)

en: Ad Alignment
nl: Advertentie uitlijning

en: Min. Word Count
nl: Minimale woorden teller

en: Margin:
nl: Ruimte

en: (Where to show?)
nl: (Waar te weergeven?)

en: Position:
nl: Positie:

en: Above Header
nl: Boven de header

en: Below Header
nl: Onder de header

en: Beginning of Post
nl: Begin van het bericht

en: Show:
nl: Weergeven:

en: Suppress Lead-in Ad
nl: Demp lead-in advertentie

en: Text-wrapped
nl: Tekst omslag

en: No wrap
nl: Geen omslag

en: Center
nl: Midden

en: Mid-Post AdSense Text
nl: Midden bericht AdSense tekst

en: (Appears near the middle of the post)
nl: (verschijnt in het midden van het bericht)

en: Force Mid-post Ad
nl: Forceer midden bericht advertenties

en: Suppress Mid-post Ad
nl: Demp midden bericht advertenties

en: Post Lead-out AdSense Text
nl: Bericht Lead-out Adsense tekst

en: (Appears near the end of the post)
nl: (Wordt aan het einde van de post weergeven)

en: End of Post
nl: Einde van het bericht

en: End of Page
nl: Einde van de pagina

en: Above Footer
nl: Boven de footer

en: Below Footer
nl: Onder de footer

en: Suppress Lead-out Ad
nl: Demp Lead-out advertenties

en: Option on Google Policy
nl: Mogelijkheden in Google regelement

en: Three ad blocks (including the side bar widget, if enabled).
nl: Drie advertentie blokken

en: Two ad blocks.
nl: Twee advertentieblokken

en: One ad block.
nl: Een advertentie blok

en: No ad blocks in posts.
nl: Geen advertentieblokken

en: Any number of ad blocks (At your own risk!)
nl: Elk nummer advertentieblokken (geheel op eigen risco)
